Sezóna 2018/2019

HC Strakonice vs. HC Knights 3. 11. 2018

By 4.11.2018 No Comments

Ze včerejšího zápasu ve Strakonicích se neodjíždělo v tak radostném rozpoložení jako z předchozích dvou utkání, jelikož tentokrát Rytíři padli v poměru 8:5.

Zápas začal být zajímavý už od začátku, kdy v páté minutě padla první branka domácích. My jsme na ni sice rychle odpověděli, ale soupeři byli v první části lepší. Do šaten se odcházelo za stavu 5:3.

Během druhé třetiny padl na každé straně jen jeden gól, kdy proměnil trestné střílení Lukáš Moudrý.

V poslední třetině už bylo jasné, kdo si z tohoto zápasu připíše body.  I když třicet sekund před koncem snížil stav na 8:5 Erik Bahula po přihrávce kapitána, na vítězství to nestačilo.

HC Strakonice vyhráli 8:5 (5:3, 1:1, 2:1) nad HC Knights.

Gólově se prosadili: Pepa Miler #20 (2x), Jan Šimek #13, Lukáš Moudrý #24, Erik Bahula #11

ROZHOVOR TRENÉRA MIROSLAVA ŠULISTY:

Do Strakonic jste nepřijeli pouze bránit, což je velice sympatické, jak byste ohodnotil dnešní utkání?

M.Š. My jsme odehráli další z řady zápasů, kdy se nám podařilo vsítit pět gólů, ale bohužel dnes jsme jich osm obdrželi… Rozhodující byla asi hned ta první třetina, která skončila 5:3. Pro diváky to muselo být velice atraktivní, pro nás trenéry to bylo na infarkt (úsměv). Rozhodně si myslím, že tady ve Strakonicích se nebude snadno vyhrávat. My teď budeme muset potrénovat a připravit se na další zápasy. Určitě bychom chtěli uhrát ještě nějaké body, než začneme hrát domácí zápasy, což bude 9. prosince. Ačkoliv jsme prohráli o tři góly, tak si myslím, že jsme tady neudělali rozhodně žádnou ostudu. Jak jsem říkal, dopředu to bylo dobré, bohužel tam bylo pár defensivních individuálních chyb. Také si myslím, že jsme nevyužili některé přesilové hry, na rozdíl od domácích, což také rozhodlo. Domácí využili přesilové hry, dařilo se jim v útočné fázi a to vše rozhodlo. Pro diváky to musel být velmi atraktivní hokej.

Za stavu 5:3 vám nebyl uznán gól, myslíte, že to byl rozhodující moment?

M. Š. To se těžko takhle zpětně hodnotí. Nechceme být určitě ublížení, kluci říkali, že to bylo ramenem, rozhodčí to neuznal, že to bylo rukou… To jsou takové momenty… Rozhodně se na to nechceme vymlouvat, nechceme na to žehrat, nebo to nějak řešit. Udělali jsme více chyb, hlavně v obranné fázi a myslím, že jsme nebyli tak důrazní a efektivní v koncovce jako domácí. Šance jsme měli, domácí je využili, my jsme je nevyužili. Domácí trefovali víka, což jsem snad v letošní sezóně ještě neviděl, aby nám někdo dal takhle krásně trefené góly přímo pod vingl. Teď jsme se o tom bavili i v kabině, že to je potom radost i pro diváky, když padají takhle krásné branky. Divák si dnes opravdu přišel určitě na své. Závěrem bych chtěl říct, že jsme opravdu dle mého žádnou ostudu dnes neudělali a myslím, že máme nakročeno k tomu, abychom se o play off opravdu poprali.

( Rozhovor HC Strakonice)

Další souboj proběhne na ledě Ledních Medvědů ­ 11. 11. od 17:00 v Pelhřimově.