Historie Hlubockého hokeje

Dnes klub sdružuje na 180 členů – od nejmladších nadějí po veterány. Jeho ambice byly, jsou a budou vysoké jak po stránce sportovní, tak společenské. S handicapem otevřené ledové plochy se asi bohužel budeme prát ještě dlouho, o to potěšující je šíře členské základny i nezpochybnitelné úspěchy v soutěžích. K trvalému zakotvení našeho klubu mezi krajskou hokejovou elitou přejme členům i fanouškům hodně pevné vůle a srdce na pravém místě. U příležitosti vzpomínky na  klíčové letopočty – roky 1912, 1933 a 1994, 2016-17 – touto skromnou cestou děkujeme stovkám a tisícům našich předchůdců i současníků, kteří v průběhu bezmála jednoho století věnovali v Hluboké nad Vltavou svou energii a přízeň úchvatné hře zvané lední hokej.

Zvláštní poděkování náleží městu Hluboká nad Vltavou. Bez této nejvýznamnější podpory by hlubocký hokej dávno zanikl.

2016 – 2017

Úspěšná sezóna. Mužstvo „B“ vítězem Sdruženého okresního přeboru. Mužstvo „A“ druhé místo v Krajském přeboru mužů pod vedením trenérů M. Šulisty a J. Irry.

2007 – 2015

Soutěží se zúčastňují čtyři družstva dospělých, na vzestupu jsou i družstva mládežnická. Tým „A“ postupně trénují Roman Rákosník, Miroslav Bláha a několik let známý hokejista Milan Nedoma.

2006

2006 HC Hluboká Knights – vítěz krajské ligy mužů HVP V sezóně 2005-2006 se podařil doposud největší úspěch novodobých hlubockých rytířů a to získání titulu krajského přeborníka. Trenéři: M.Šulista, J.Příbyl Sestava: D.Dědič, Z.Hauser, D.Kavka, P.Bělohlav, R.Rákosník, M.Svobodný, T.Lenc, F.Hejda, D.Kotek, I.Kafka, J.Malkus, J.Šíma, M.Jindra, J.Švec, M.Homolka, R.Fousek, J.Homolka, V.Vaněk, P.Butal, M.Troup, P.Mizera. Dnes klub sdružuje na 150 členů – od

2005 HC Hluboká Knights – 2 místo v krajské lize HVP.

2004

2004 23.12.2004 se uskutečnilo v době výluky v NHL exhibiční přátelské utkání mezi výběrem hokejových hvězd Motoru Č.Budějovice (R.Turek, V.Prospal, R.Bělohlav, M.Dvořák, A.Ference R.Martínek, L.Kolda, R.Suchánek, L.Rob, P.Seiler, M.Štrba,…) a týmem HC Hluboká Knights.

2002

2002 Povodňová vlna zaplavila arénu včetně veškeré technologie a klubového mobiliáře až do výše dvou metrů. Členové klubu podali v kritických chvílích likvidace povodňových škod městu pomocnou ruku a výrazně se podíleli na asanačních pracích. Oplatili tak provozovateli i majiteli areálu jejich předešlou vstřícnost.

2000

2000 „Kuki aréna“ – výstavba a uvedení do provozu zimního stadionu s umělou ledovou plochou. S vynikajícími technickými parametry a moderním ekologickým sekundárním chladicím systémem. Tímto získal hlubocký hokej opět důstojný hokejový stánek. Zimní stadion nese jméno slavného hokejového obránce Miroslava Dvořáka.

1994

1994 Začátek novodobé historie hlubockého hokeje – TJ Hluboká. Skupina místních nadšenců se chopila aktivity a začala oprašovat zašlou hokejovou slávu hlubockého hokeje.

1933

1933 Došlo k založení hokejového klubu SK Hluboká. Od té doby lze sledovat stopy našich předchůdců na různé krajské, během nejslavnější éry i republikové úrovni. Začátkem 80. let se ale ukázalo, že neexistence umělé ledové plochy je na Hluboké těžko řešitelný problém a organizovaná činnost hlubockých hokejistů bohužel postupně zanikla.

1912

1912 Skupina studentů se sdružila v STUDENTSKÝ BANDY HOCKEYOVÝ KROUŽEK – SBHK Hluboká a sehrála na neznámém místě v okolí Hluboké nad Vltavou první skutečný match. Jedná se o úplně nejstarší zmínku o sportovních nadšencích s podivnými holemi v rukou, směšně se pohybujících po zamrzlé řece Vltavě, je vskutku ,,vousatá“.

HOKEJ A PIVO PATŘÍ ODJAKŽIVA K SOBĚ…

ZNOVUZROZENÝ PIVOVAR HLUBOKÁ
PODPORUJE HC KNIGHTS